- Újdonságok
- Akciók
- Raktáron lévő termékek
- AKCIÓS Mintatermi készülékek
- 50cm-es páraelszívók
- Páraelszívó méret szerint
- Páraelszívó energiaosztály szerint
- Hátsó kivezetésű páraelszívók
- Két motoros páraelszívók
- Páraelszívó + Ajándék bekötőszett
- Kihúzható páraelszívók
- Hagyományos páraelszívók
- Fali kürtős páraelszívók
- Fali design páraelszívók
- BRUSHLESS Páraelszívók
- Extra csendes páraelszívók
- Légtisztító, légfrissitő
- Függesztett design páraelszívók
- Sziget páraelszívók
- Sziget design páraelszívók
- Pultba építhető páraelszívó
- Főzőlapba épített páraelszívók
- Mennyezetbe építhető páraelszívók
- Beépíthető páraelszívók
- Kürtőbe építhető páraelszívók
- Külső motoros páraelszívók
- Rusztikus páraelszívók
- Sarok páraelszívók
- Falmec Circle.Tech páraelszívók
- Falmec Silence - NRS páraelszívók
- Falmec Professional páraelszívók
- Falmec E.ion páraelszívók
- Ventilátorok
- Last Minute AKCIÓ!
- Borhűtők
- Akciós konyhagép szettek
- Beépíthető sütők
- Beépíthető mikrohullámú sütők
- Beépíthető főzőlapok
- Beépíthető mosogatógépek
- Plazma szűrők páraelszívókhoz
- Szénszűrők - zsírszűrők
- Páraelszívó tartozékok, kiegészítők
- Légtechnikai tartozékok, kiegészítők
- Mosogatótál - Csaptelep
Konyhai elszívó beépítése, beszerelése
Egy konyhai elszívó berendezés beépítése, beszerelése nem annyira egyszerű mutatvány, mint amennyire egyszerűnek látszik. Gondoljunk csak bele, a legegyszerűbb elszívó is minimum 8-10 kilogramm súlyú, amit elég fárasztó felfogni a konyhabútorhoz szerelés közben. Nem is beszélve arról az esetről, ha komolyabb, több 10 kilós elszívó berendezést kell felerősíteni. Egy sziget páraelszívó 35-50 kilogrammos, de akár 60-70 kg súlyú is lehet.
Sok esetben nem teljesen megszokottan a falra kell felszerelni az elszívót, hanem előfordulhat olyan igény is, hogy egy falra szerelhető elszívót valaki a konyha sarokba srégen, átlósan szeretné a falra felszerelni a frissen burkolt csempéjére. Ilyenkor egyrészt a helyszínen kell kialakítani azt a tartó szerkezetet, amelyre az elszívó fog kerülni, másrészt speciálisan kell megfúrni a csempéket, ahhoz, hogy ne törjenek el. A helyzetet csak tovább nehezíti, ha az elszívó leendő helye alatt bent van már a kerámialapos sütő, vagy a gázsütő. Az ilyen esetekre kellenek a tapasztalattal rendelkező szakemberek és a megfelelő minőségű géppark.
Konyhai elszívó szerelés közben mindig cérnakesztyűt húzunk és odafigyelünk a meglévő berendezések épségére, tisztaságára. A keletkezett szemetet, pedig eltakarítunk magunk után. Sok szerelés után nagyobb a tisztaság, mint előtte.
A kivezető nyílással rendelkező elszívó egy speciális elvezetéssel vezeti ki a külső környezethez az összegyűjtött levegőt. Fontos, hogy a kivezető nyílás átmérője elég nagy legyen, legalább 120 mm, ne legyen túl hosszú, illetve sok helyen meghajlított. Ezek azért szükségesek, hogy megelőzzük a légnyomás csökkenését, vagyis a csökkent köbméter kapacitást a kivezető csőben előálló aerodinamikai ellenállás miatt.
A filteres típusnál (keringetett üzemmódban) az elszívó nincsen csatlakoztatva kivezető csőhöz, mert a levegőt az aktív (karbon) szénszűrők megtisztítják, és csak ez után engedik vissza a levegőt a légtérbe. Ennél a típusnál fontos a szagmentesítő filter rendszeres karbantartása és rendszeres időközönként a cserélése (évente 2-3 alkalommal).